BROWSE DISASTER RECORDS
Back to Main Page

Showing 461 - 480 of 723 Records

#461
Flood aftermath keeps residents busy
Cause
Hujan lebat selama enam jam.
Category: Flood Occurence Date: Mon, 28 Jul 2008
#462
"Fung Wong" wrecks havoc in Penampang
Cause
Hujan lebat yang dibawa oleh angin kencang yang berpunca daripada taufan "Fung Wong" dikedudukan 1888km barat laut Kudat dan 1945km barat laut Sandakan.
Category: Flood Occurence Date: Sat, 26 Jul 2008
#463
Banjir terburuk selepas Greg: Lebih 50 rumah di Keningau dinaiki air, sebuah sekolah terpaksa tutup
Cause
Hujan lebat beserta angin kencang dan juga akibat sisa-sisa kayu yang menyekat laluan air di bawah jambatan yang menghubungkan kampung-kampung terlibat seterusnya mengakibatkan air sungai Keritan melimpahi tebing.
Category: Flood Occurence Date: Tue, 8 Jul 2008
#464
FLOODS HIT SENAGANG
Cause
Hujan lebat yang bermula dari 2 pagi.
Category: Flood Occurence Date: Tue, 8 Jul 2008
#465
Penduduk terkejut angin kencang terbangkan atap rumah
Cause
Angin kencang dan hujan lebat
Category: Typhoon Occurence Date: Sun, 6 Jul 2008
#466
Tanah runtuh
Cause
Hujan lebat
Category: Landslide Occurence Date: Thu, 12 Jun 2008
#467
Downpours and erosion affect houses at riverbank
Cause
Hakisan tebing sungai akibat hujan lebat
Category: Erosion Occurence Date: Wed, 11 Jun 2008
#468
Rumah lama rosak akibat bencana
Cause
Hujan lebat
Category: Landslide Occurence Date: Fri, 6 Jun 2008
#469
Damaged By Wind
Cause
Angin kencang
Category: Typhoon Occurence Date: Thu, 22 May 2008
#470
Strong Tremor Hits Tawau
Cause
Gempabumi yang berpusat di Kalabakan, Indonesia (71 Km daripada Tawau)
Category: Earthquake Occurence Date: Mon, 19 May 2008
#471
Angin Ribut
Cause
Ribut beserta angin kencang
Category: Typhoon Occurence Date: Thu, 15 May 2008
#472
Tiga buah rumah diancam hakisan-enam keluarga di Kg. Sindumin Baru rayu bantuan segera kerajaan
Cause
Hakisan tebing sungai
Category: Erosion Occurence Date: Sat, 19 Apr 2008
#473
Quake sends panic through Lahad Datu
Category: Landslide Occurence Date: Thu, 10 Apr 2008
#474
Tremors Felt Along Sabah Coast
Cause
Gempa bumi yang berpusat di Latitud 5 darjah Utara dan Longitud 118.3 darjah Timur
Category: Earthquake Occurence Date: Wed, 9 Apr 2008
#475
Strong winds destroy houses in Labuan
Cause
Hujan lebat dan angin kuat
Category: Typhoon Occurence Date: Tue, 25 Mar 2008
#476
Budak diterbangkan angin
Category: Typhoon Occurence Date: Sat, 21 Jul 2007
#477
Landslide-Hit Families Received Aid
Cause
Hujan lebat
Category: Landslide Occurence Date: Sat, 21 Apr 2007
#478
Move out
Cause
Hakisan tebing Sg. Padas
Category: Erosion Occurence Date: Wed, 14 Mar 2007
#479
Pokok Tumbang hempap empat kenderaan di Kg. Air
Cause
Angin kuat
Category: Typhoon Occurence Date: Sat, 27 Jan 2007
#480
Landslide: 283 move away from school
Cause
Tanah runtuh
Category: Landslide Occurence Date: Mon, 22 Jan 2007