BROWSE DISASTER RECORDS
Back to Main Page

Showing 101 - 120 of 723 Records

#101
Amaran cuaca bahaya di Sabah
Category: Typhoon Occurence Date: Mon, 11 Jan 2021
#102
44 KAWASAN DILANDA BANJIR DI BEAUFORT
Cause
Hujan lebat dan banjir lambat surut disebabkan air pasang.
Category: Flood Occurence Date: Wed, 6 Jan 2021
#103
Amaran cuaca di Sabah, Labuan hingga Ahad
Category: Typhoon Occurence Date: Fri, 25 Dec 2020
#104
AMARAN CUACA WASPADA, HUJAN LEBAT DI BEBERAPA KAWASAN DI SABAH HINGGA ISNIN
Cause
Lekukan Tropika berada di kedudukan 8.9 darjah Utara dan 120.6 darjah Timur dijangka bergerak ke arah barat dengan kelajuan 15km/j.
Category: Typhoon Occurence Date: Sat, 19 Dec 2020
#105
MetMalaysia: Amaran angin kencang, laut bergelora sehingga Ahad
Category: Typhoon Occurence Date: Fri, 18 Dec 2020
#106
MetMalaysia Beri Amaran Ribut Tropika Di Kudat, Sabah, Kelajuan Angin Boleh Mencapai 102kmj
Category: Typhoon Occurence Date: Wed, 16 Dec 2020
#107
Amaran cuaca buruk di Sabah, Labuan - MetMalaysia
Cause
Keadaan hujan lebat berterusan.
Category: Typhoon Occurence Date: Sun, 29 Nov 2020
#108
PERINGATAN! RIBUT PETIR DAN ANGIN KENCANG SEHINGGA HUJUNG DISEMBER
Cause
Kesan Monsun Timur Laut fasa pertama.
Category: Typhoon Occurence Date: Thu, 19 Nov 2020
#109
GEOLOGIST WARNS STRONG EARTHQUAKE TO STRIKE LAHAD DATU IN 'NEAR FUTURE'
Cause
Active faults in Ranau, Kudat, Sandakan, Lahad datu and Kunak
Category: Earthquake Occurence Date: Wed, 18 Nov 2020
#110
Amaran ribut petir seluruh negara – MetMalaysia
Cause
Pergerakan ribut tropika dari barat daya Luzon, Filipina.
Category: Typhoon Occurence Date: Thu, 12 Nov 2020
#111
Dua rumah terlibat tanah runtuh di lereng bukit di Papar
Cause
Continuous heavy rain.
Category: Landslide Occurence Date: Tue, 10 Nov 2020
#112
MetMalaysia warning over typhoon Molave
Cause
Typhoon Molave from Philippines.
Category: Typhoon Occurence Date: Tue, 27 Oct 2020
#113
Ribut tropika Saudel: Jangkaan angin kencang, laut bergelora perairan Sabah
Cause
Pergerakan ribut Saudel di kawasan perairan Laut China Selatan, berhampiran Sabah.
Category: Typhoon Occurence Date: Sat, 24 Oct 2020
#114
MetMalaysia issues typhoon advisory
Cause
Typhoon Saudel moving from Philippines.
Category: Typhoon Occurence Date: Fri, 23 Oct 2020
#115
Flash floods hit several villages in Tuaran and Kota Belud in Sabah
Cause
Non-stop heavy rain.
Category: Flood Occurence Date: Mon, 19 Oct 2020
#116
Kejadian Angin Kencang & Ribut Di Sabah Semalam Menyebabkan Kerosakan Harta Benda Penduduk
Category: Typhoon Occurence Date: Sat, 17 Oct 2020
#117
Landslide in Sabah destroys two houses, no injuries reported
Cause
Continuous heavy rain
Category: Landslide Occurence Date: Sat, 10 Oct 2020
#118
Six relief centres still holding flood victims in Sabah
Cause
Flood - heavy rain
Category: Flood Occurence Date: Wed, 7 Oct 2020
#119
Flood: More people evacuated in Sabah
Cause
Flood, heavy rain.
Category: Flood Occurence Date: Tue, 6 Oct 2020
#120
MANGSA BANJIR DI SABAH MENINGKAT KEPADA 287 ORANG
Cause
CONTINOUS HEAVY RAINFALL
Category: Flood Occurence Date: Mon, 5 Oct 2020